Pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego. Jedna osoba w szpitalu

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Wczoraj w nocy (15 kwietnia) w piwnicy budynku wielorodzinnego w Chodzieży wybuchł pożar. Kilka osób wymagało pomocy medycznej. Jedna trafiła do szpitala.

-Po dojeździe pod wskazany adres strażacy zastali silne zadymienie w piwnicy oraz na klatce schodowej budynku. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i weszli do piwnicy. Przy pomocy kamery termowizyjnej namierzyli źródło pożaru, po czym przystąpili do gaszenia palącego się wyposażenia piwnicy. Druga rota zajęła się oddymianiem klatki schodowej i ewakuacją mieszkańców. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który na bieżąco przejmował wyprowadzane z budynku osoby. Pierwszej czwórce udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jedna z osób została zakwalifikowana do hospitalizacji – relacjonuje mł. kpt. Artur Binkowski z KP PSP w Chodzieży.

Z uwagi na niską temperaturę dla ewakuowanych mieszkańców bloku podstawiono autobus, w którym znaleźli oni schronienie na czas akcji.

Na miejscu zdarzenia obecna Policja, pogotowie energetyczne oraz gazowe, które stwierdziło nieszczelność instalacji  i  odłączyło dopływ gazu do całego budynku.

W działaniach trwających blisko 3,5 godziny brało udział łącznie 22 strażaków z JRG Chodzież, OSP Milcz i OSP Chodzież.

 (Red.)

Fot. mł. kpt. Artur Binkowski