Pożar w zakładzie ceramicznym

Chodzież Na sygnale Najnowsze
Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze na terenie zakładu produkującego lampy ceramiczne w miejscowości Stróżewo.
Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Wyszyny i OSP KSRG Budzyń.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na pierwszym piętrze w budynku produkcyjnym – wszyscy pracownicy
opuścili budynki zakładu przed przybyciem straży pożarnej – nikt nie został poszkodowany.
Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na pożar. Pożar udało się na szczęście szybko ugasić – pierwszy zastęp z OSP Stróżewo przyjechał już po 5 minutach od momentu przyjęcia zgłoszenia. Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz usuwaniu ich na zewnątrz budynku.
W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległ o: pomieszczenie, w którym znajdował się piec do wypalania ceramiki wraz z jego wyposażeniem. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających prawie półtora godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej
w sile 22 strażaków. Akcje wspierały: Pogotowie Energetyczne oraz Policja.
  • Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz