Pożar Zacharzynie. Poparzony 26-latek

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

ZACHARZYN. 3 grudnia około godziny 20.30. W budynku jednorodzinnym najpierw pojawił się gęsty dym. W domu przebywało siedem osób. Młody mężczyzna poparzył dłoń… 

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG PSP Chodzież, z OSP Szamocin (KSRG) oraz OSP Zacharzyn.

-Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono w budynku jednorodzinnym widoczne zadymienie. Innych oznak pożaru nie stwierdzono. Mieszkańcy – siedem osób – znajdowali się w domu. Jednemu z nich, 26-latkowi, który doznał poparzeń dłoni II stopnia,  strażacy udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy ? relacjonuje mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

Ratownicy podjęli działa zmierzające do zlokalizowania źródła pożaru.

Po szczegółowym przeszukaniu pomieszczeń, m.in. za pomocą kamer termowizyjnych i przewietrzeniu ich,  zlokalizowano nadpalony piecyk wraz z opaloną butlą gazową  na propan-butan 11kg, którą następnie wyniesiono na zewnątrz i schłodzono. Sprawdzono również pozostałe pomieszczenia i nieużytkowe poddasze. Nad miejscem wystąpienia pożaru usunięto opaloną zabudowę z płyty kartonowo-gipsowej w celu wyeliminowania potencjalnego rozprzestrzenienia się pożaru ? dodaje Naranowicz.

Poszkodowany 26-letni mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował go do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

W dwugodzinnej akcji brało udział łącznie 6 zastępów straży pożarnej (20 strażaków). Na miejscu zdarzenia działały również policja oraz pogotowie energetyczne.

 (Red.)

 Fot. OSP Szamocin