Pracowita służba strażaków z pilskiej “Dwójki”

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. To była pracowita sobota dla strażaków z Lelewela. Gasili dwa pożary, interweniowali również przy wypadku drogowym.

A zaczęło się od wypadku drogowego. Około godziny 12:30 zastępy ratownicze z JRG nr 2 otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym pomiędzy Kaczorami a Rzadkowem. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 18:00 i dotyczyło pożaru komina w jednym z warsztatów samochodowych na terenie Piły.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozwijający się pożar w hali warsztatowej. Gasili go w aparatach ochrony układu oddechowego – informuje st. sekc. Krzysztof Majcher JRG nr 2 KP PSP w Pile.

Jak się okazało to nie był koniec intensywnej służby strażaków. Tuż po godzinie 20. ratowników zadysponowano do pożaru budynku. Paliła się przydomowa sauna.

 

-Strażacy w zabezpieczeniu przystąpili do gaszenia oraz do częściowej rozbiórki obiektu. Na szczęście w wyniku zdarzenia żadna z osób nie odniosła obrażeń – dodaje Krzysztof Majcher.

(Red.)
Fot. kpt. Fabian Kopertowicz, ogn. Grzegorz Jęśko JRG nr 2 KP PSP w Pile