Pracowite ferie lekkoatletów

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. PORTUGALIA. BOROWICE. Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” okres zimowych ferii, tradycyjnie już, bardzo pracowicie wykorzystali uczestnicząc w zgrupowaniach sportowych, przygotowujących do sezonu 2022.

Jeden z czołowych biegaczy młodego pokolenia w Polsce Mikołaj Czechowicz uczestniczył w klimatycznym obozie kadry narodowej PZLA, które odbyło się w Monte Gordo w Portugalii.

Była to atrakcyjna sportowa przygoda, mógł bowiem trenować w ciepłym klimacie w towarzystwie polskich olimpijczyków z różnych bloków konkurencji. Mikołaj w nowym sezonie sportowym 2022 będzie kolejny jeszcze rok juniorem i ma uzasadnione aspiracje do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Cali w Kolumbii.

W tym samym czasie podstawowa 40-osobowa grupa lekkoatletów „Gwdy” bardzo pracowicie trenowała już tradycyjnie od 26 lat w Borowicach, położonych malowniczo w Karkonoskim Parku Narodowym pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porębą. Dopisała wspaniała zimowa i śnieżna pogoda. Sprzyjała ona do wykonania solidnej pracy treningowej, jak również w ramach treningu do poznania walorów pięknych gór Karkonoszy.

 Zbigniew Łapacz
PLKS GWDA