PRACOWITY WEEKEND PATROLU WODNEGO NA BYTYNIU WIELKIM

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

W miniony weekend pod czujnym okiem wałeckiego patrolu wodnego był Bytyń Wielki. Wszystko po to, by zapobiegać tragediom na wodzie i pomagać. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to działania priorytetowe policyjnych wodniaków, którzy intensywnie monitorują stan bezpieczeństwa na jeziorach powiatu.

Od początku sezonu letniego wałeckim “wodniakom” pracy nie brakuje. W trakcie minionego weekendu  dbali o bezpieczeństwo na jeziorze Bytyń Wielki. Patrol na wodzie polegał na kontrolach wód i terenach przywodnych, kontroli wędkarzy i sprzętu z jakiego korzystają oraz bezpieczeństwa osób przebywających przy wodzie i w wodzie.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to działania priorytetowe policyjnych wodniaków, którzy intensywnie monitorują stan bezpieczeństwa na  jeziorach powiatu. Policyjne patrole w szczególności zintensyfikowane kontrole prowadzą właśnie w weekendy, kiedy to z plażowania korzysta więcej osób pragnące się schłodzić, turystów wypoczywających na łodziach, jachtach, jak również amatorów wędkowania. Można powiedzieć, że miniona weekendowa służba wałeckich wodniaków należała do spokojnych.

Jaka jest najczęstsza przyczyna utonięć?
To właśnie alkohol stanowi główną przyczynę utonięć w Polsce. Pamiętajmy, że alkohol, nawet w niewielkiej ilości zwiększa zagrożenie utraty równowagi, szoku termicznego oraz utraty sił.

KPP Wałcz