Prezes Tadek, Olo  i działkowcy

Najnowsze Piła

PIŁA. Dzisiaj Plac Konstytucji 3. Maja przybrał wyjątkowo barwną i pachnącą szatę, którą utkały kwiaty, owoce i warzywa. W samo południe, w tym niekwestionowanym sercu Piły rozpoczęło się bowiem KORSO 2018,  czyli wystawa plonów wyhodowanych na pilskich działkach.

Na KORSO swoje stoiska prezentuje 18 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu miasta. Każde z nich zaskakuje oryginalnością, dorodnymi okazami warzyw i owoców oraz nietuzinkowymi kompozycjami kwiatów. Nie brakuje  też pomysłowych ogrodowych ludzików, jak np. prezesa Tadka czy Ola, który podobno sporo tańczył na  zabawie jubileuszowej ROD Przemysłówka.

Pani Danuta – jak mówi jej koleżanka ze stoiska – ma talent w ręku i pomysłową głowę. Tworzy z prostych ogrodowych przedmiotów, warzyw,  owoców niepowtarzalne i zarazem  zabawne figurki zwierząt i ludzi. Kobieta każdą wolną chwilę spędza na działce, ponieważ ? co podkreśla z determinacją ? jest ona dla niej  całym życiem. -Uwielbiam tam być, jest cisza, owoce i warzywa o wyjątkowym smaku. Ludzie mówią, że nie warto mieć działki, bo człowiek się narobi, a na rynku kupi wszystko za tę samą albo i niższą cenę. Owszem kupi, ale z nawozami. A ja mam dzieci i chcę wiedzieć co one jedzą. A plony z mojej działki to samo zdrowie – zaznacza pani Danuta.

Podobnie odpowiedziałby z pewnością każdy zapytany działkowiec, bo jedno jest pewne, każdy z nich jest w tych swoich małych, zielonych azylach zakochany i nie wyobraża sobie życia bez  kontaktu z naturą.

***

Wystawie plonów patronował prezydent Piły Piotr Głowski. Każdy ROD opuścił imprezę z  pamiątkowym?.namiotem od włodarza miasta.

***

KORSO potrwa do godz. 17.

 

 

 

 

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

WM)