Pirat drogowy złapany na DK 11

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Blisko 140 skontrolowanych pojazdów, 70 ujawnionych wykroczeń i 9 zatrzymanych praw jazdy – to efekt weekendowej akcji złotowskiej drogówki.

Głównym celem działań „Prędkość” prowadzonych przez funkcjonariuszy było zapobieganie ewentualnym wypadkom na drogach. Policjanci oprócz kontroli prędkości, zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierujących.

W wyniku działań funkcjonariusze ujawnili blisko 70 przekroczeń dozwolonej prędkości. 9 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące, nie obyło się też bez punktów karnych i mandatów – informuje policjanci ze Złotowa. – Rekordzistą okazał się 36-latek, który prawo jazdy posiadał od dwóch lat. Mieszkaniec Wrocławia jadąc samochodem kia na odcinku Płytnica-Ptusza, miał na liczniku 153 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość aż o 63 km/h. Ponadto popełnił szereg innych wykroczeń, a swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa innych kierujących, zmuszając ich do hamowania. Wrocławianin stracił prawo jazdy. Jego sprawą zajmie się sąd w Złotowie.

Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna, rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

(Red.)
Video: KPP Złotów