Próbował uciec przez dziurę w ścianie

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
Kryminalni zatrzymali 41-letniego pilanina, który próbował uciec przez przygotowaną wcześniej dziurę w ścianie do osobnego pomieszczenia. Funkcjonariusze odnaleźli “tajne” przejście i zatrzymali mężczyznę, który trafi do Zakładu Karnego odbyć karę ponad 4 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób zatrzymali 41-letniego mieszkańca Piły, który ukrywał się przed obyciem kary ponad 4 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna często zmieniał miejsce zamieszkania i wyjeżdżał, aby uniknąć kary. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wrócił do swojego domu i w nim aktualnie przebywa.

Policjanci przystąpili do realizacji. Mężczyzna, gdy usłyszał, że do mieszkania próbują wejść funkcjonariusze ukrył się w przygotowanej wcześniej kryjówce. Podczas przeszukania kryminalni zauważyli na jednej ze ścian powieszony duży kawałek materiału. Po przesunięciu komody i odsłonięciu materiału policjanci zauważyli dziurę w ścianie, która prowadziła do pomieszczenia na poddaszu budynku. Tam właśnie 41-latek został zatrzymany.

Wielokrotnie osoby, które ukrywają się przed karą pozbawienia wolności potrafią dołożyć niemałych starań, aby uniknąć zatrzymania. Niestety w starciu z doświadczeniem policjantów nawet tak przygotowana kryjówka okazała się niewystarczająca. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile od początku roku zatrzymali 136 osób poszukiwanych, w tym 16 objętych listem gończym.

  • KPP Piła, st. sierż. Wojciech Zeszot