Prowadził auto z 4 promilami w organizmie

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Miał 4 promile alkoholu w organizmie. Prowadził auto. Gdy zatrzymała go Policja, nie wiedział gdzie się znajduje?

Pierwsze dni listopada charakteryzują się szczególnie dużym natężeniem ruchu zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i drogach dojazdowych do nekropolii. Jak co roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie pełnią służbę właśnie w tych newralgicznych miejscach. Zdarza się, że odnotowują i takie przypadki, jak ten z ulicy Chojnickiej w Złotowie.

Do zdarzenia doszło 1 listopada.

– Kierowca nie reagował na sygnały wydawane przez policjanta prowadzącego ręczną regulację ruchu drogowego, a w momencie, gdy funkcjonariusz szedł w kierunku jego pojazdu, nagle włączył wsteczny bieg i próbował odjechać. Mundurowi nabrali podejrzeń co do trzeźwości kierowcy i  uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Gdy tylko otworzyli drzwi auta z wnętrza wydobyła się silna woń alkoholu Całą sytuację wyjaśniło badanie policyjnym urządzeniem kontrolno-pomiarowym, które wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając cztery promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu konińskiego w rozmowie z policjantami nie potrafił nawet jednoznacznie określić gdzie się znajduje. 61-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł ? informuje mł.asp. Maciej Forecki, oficer prasowy KPP w Złotowie.