PRZECIĄŻYŁ ŁADUNEK I LAWETA WYMKNĘŁA SIĘ SPOD KONTROLI

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali wobec kierującego, który przewoził lawetą pojazd i spowodował kolizję drogową. Powodem wywrócenia się pojazdu było przeładowanie lawety. Na szczęście skończyło się tylko na karze grzywny.

Jazda samochodem z lawetą jak się okazuje to wcale nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza, kiedy przyczepa wymyka się spod kontroli, bo powodem jest przeładowanie. Od teraz będzie o tym, pamiętał 50 kilkulatek z powiatu gnieżnieńskiego kierujący pojazdem marki Kia Carnival. Kierujący przekroczył DMC (dopuszczalną masę całkowita) pojazdu poprzez przeładowanie ciągnionej  lawety na której wiózł inny pojazd poruszając się obwodnicą Wałcza „drogą S 10”. Na szczęście w tym, czasie nic nie jechało i kierujący też nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyzna ukarany został grzywną wysokości 2 tysiące złotych za spowodowanie kolizji i przekroczenie DMC. W przypadku przekroczenia DMC grzywna może wynosć nawet 2000 złotych.

Pamiętajmy, że przeładowany pojazd może być bardzo niebezpieczny. Droga hamowanie takiego pojazdu wydłuża się kilkukrotnie, a masa pcha samochód do przodu z ogromną siłą. Jeśli na jego drodze stanie inne auto może okazać się niszczycielska.