Ukradł z pojazdu torbę z zawartością dużej ilości gotówki

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Szczecinie nad Odrą zatrzymali 41-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę kierującego i ukradł mu z pojazdu torbę z zawartością dużej ilości gotówki.

Pod koniec lipca bieżącego roku funkcjonariusze pilskiej jednostki zostali zawiadomieni o kradzieży torby, która znajdowała się w pojeździe zgłaszającego. W jej wnętrzu znajdowała się gotówka w kwocie 3 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Ich wytężona praca pozwoliła nie tylko ustalić sposób w jaki doszło do przestępstwa, ale również wytypować sprawcę.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzony był obserwowany już wcześniej, kiedy wychodził z jednego z pilskich banków. W ręku trzymał torbę wypełnioną gotówką. Chwilę później przejechał kilka ulic, zaparkował samochód na parkingu i poszedł do pobliskiego sklepu. Tam pod jego nieobecność sprawca przedziurawił ostrym narzędziem oponę i czekał na dalszy rozwój sytuacji. W momencie, gdy pokrzywdzony wrócił ze sklepu i zorientował się, że ma przebite koło sprawca wykorzystał moment nieuwagi i zabrał z samochodu torbę.

Mundurowi ustalili, że odpowiedzialnym za kradzież jest 41-letni obywatel Gruzji, który przebywa na terenie wielkopolski. Okazało się też, że ten sam mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów Komisariatu Policji w Szczecinie nad Odrą. W piątek, 15 września funkcjonariusze z Piły oraz Szczecina udali się do Kościana, gdzie zatrzymali sprawcę. Mężczyzna przyznał się do kradzieży na terenie Piły. Za popełnione przestępstwo przewidywana jest kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. To jednak nie jedyne konsekwencje jakie może ponieść 41-latek ponieważ jest on podejrzany o popełnienie podobnych przestępstw na terenie Polski.

Apelujemy do mieszkańców o ostrożność, szczególnie kiedy podróżują sami z dużą ilością gotówki lub wartościowymi przedmiotami. Przestępcy stosują metody, które zmuszają kierowców do zatrzymania się i wyjścia z samochodu. Wszystko po to, aby skutecznie odwrócić ich uwagę i zabrać cenne przedmioty z wnętrza pojazdu – apeluje sierż. szt. Wojciech Zeszot