PRZEJAŻDŻKĘ HULAJNOGĄ 21 LATEK ZAPAMIĘTA NA DŁUGO – SŁONY MANDAT

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Na długo jazdę hulajnogą elektryczną zapamięta 21 letni wałczanin, który wcześniej pił alkohol, a następnie postanowił wsiąść na hulajnogę. Jazda zakończyła się upadkiem, wizytą w szpitalu, a następnie słoną grzywną.

O godzinie 04.40 policjanci z Wałcza otrzymali zgłoszenie o leżącym na Al. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu użytkowniku hulajnogi elektrycznej. O zdarzeniu powiadomił przechodzień. Okazało się, że 21 letni mężczyzna był nietrzeźwy i podczas korzystania ze sprzętu wywrócił się. Początkowo trafił on pod opiekę lekarzy do 107 Szpitala w Wałczu. Szczęśliwie doznał tylko rany czoła i mógł opuścić szpitalne mury. Niestety za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał od policjantów mandat wysokości 2 500 złotych. Kontrola stanu trzeźwości u użytkownika hulajnogi elektrycznej wykazała blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

UWAGA!

Jadących na hulajnodze elektrycznej obowiązują przepisy ruchu drogowego.Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów.
Uprawnienia
Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany.
Hulajnoga elektryczna, a dzieci
Poruszanie się hulajnogą elektryczną po drodze publicznej przez dziecko do 10 lat jest zabronione w każdej sytuacji, również pod opieką osoby dorosłej. Dzieci w wieku do 10 lat mogą poruszać się hulajnogą elektryczną jedynie w strefie zamieszkania, pod opieką osoby dorosłej.
Zakazy
Przepisy zabraniają:
• kierowania hulajnogą osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
• przewożenia hulajnogą elektryczną innych osób, zwierząt i przedmiotów,
• ciągnięcia lub holowania hulajnogą elektryczną innych pojazdów,

KPP Wałcz