Przy “Kusego” rosną dwa nowe bloki

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Przy ulicy Kusocińskiego trwa budowa dwóch bloków ośmiokondygnacyjnych. Powstanie w nich ponad 100 nowych mieszkań, a docelowo 350. Większość z nich znalazła już nabywców. Budowa ma się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Prace przy budowie – mimo iż teren do łatwych nie należy – idą pełną parą. Prowadzi je  firma Pil-Building.

– Trzeba było przede wszystkim uzyskać wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia, następnie zasypać część stawu i wykonać prace wzmacniające grunt pod całym budynkiem.  Przy wykonywaniu prac związanych z posadowieniem obiektu musieliśmy wykorzystać technologię DSM. Żeby wzmocnić fundamenty, trzeba było wykonać 465 kolumn o średnicy od 1000 do 12000 milimetrów o łącznej długości blisko 4 kilometrów. Dodatkowo dla własnego spokoju podnieśliśmy klasę cementu oraz dodaliśmy 30 kolumn więcej niż wymagały tego wyliczenia. Ale dzięki temu mamy gwarancję, że budynek będzie stał bezpiecznie ponad 100 lat ? tłumaczy Tomasz Toboła, prezes zarządu Pil-Building Sp. z o.o.

W finale powstać mają dwa ośmiopiętrowe budynki, ze 102 mieszkaniami o powierzchni użytkowej 5300 metrów kwadratowych oraz ponad 1000 metrami kwadratowymi powierzchni lokali usługowych i podziemnym parkingiem.

Rezerwacje mamy już od roku i około 80 procent przyszłych właścicieli potwierdza te rezerwacje oraz podpisuje umowy deweloperskie ? deklaruje Piotr Toboła, prezes zarządu Termopil-Bud.

Prezydent Piły Piotr Głowski ma nadzieję,  iż ze wzrostem liczby nowych mieszkań, spadnie ich cena.

– Cieszymy się, że takie obiekty powstają, bo brakuje mieszkań pod wynajem i do kupienia od deweloperów. Tego typu budowy odbywają się w kilku punktach miasta – między innymi na Koszycach i na osiedlu Górnym ? i nie wszyscy zdają sobie sprawę z rozmachu tych inwestycji. Mam też nadzieję, że dzięki temu spadną również ceny, bo ich obecna wysokość wynika z tego, że podaż nie nadąża za popytem ? mówi prezydent Piły.

Zakończenie inwestycji przy ulicy Kusocińskiego planowane jest na sierpień 2020 roku.

 (Red.)
 Źródło: pila.pl