Przyszli z kolędą na targowisko

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Dzisiaj uczennice z Centrum Kształcenia ?Nauka? wprowadziły handlowców i kientów pilskiego targowiska przy Rynkowej w bożonarodzeniowy  klimat.  Było nastrojowo i świątecznie.

 

Takie kolędowanie na targowisku wpisało się już w tradycję szkoły przy Warsztatowej. Co roku w okresie przedświątecznym umuzykalniona młodzież z “Nauki” odpowiada na zaproszenie spółki Tarpil i gości na rynku z kolędą i muzyką.  Tak właśnie było  dzisiaj.

-Jest bardzo zimno, ale jak się posłucha takiego pięknego śpiewu,  to od razu robi się przyjemniej. Człowiek na chwilę się zatrzyma, zaduma, uśmiechnie… W końcu idą święta! – mówi pan Marek, handlowiec.

Tych, którzy dzisiaj nie mieli okazji posłuchać kolęd i pastorałek na targowisku uspokajamy – okazja ku temu nadarzy się już 8 grudnia.

 

Tego dnia bowiem Tarpil organizuje akcję charytatywną “Dla Dominiki”.

W programie m.in. : licytacje, kiermasz ciast i ciasteczek, malowanie twarzy, kręcenie balonów, gry planszowe z animatorem. Kolędowanie na targowisku w wykonaniu młodzieży z Centrum Kształcenia ?NAUKA?. Występ muzyczny w wykonaniu Zuzanny Janczarczyk .

Imprezę na targowisku poprowadzi Rafał Kempiński. W tym dniu zostaną przekazane nakrętki , które zbierane były w okresie od 2 czerwca do 8 grudnia dla chorej Dominiki.

 

-Każdy może być Świętym Mikołajem – przekonuje prezes spółki Tarpil, Andrzej Gabryelów.

(Red.)
Źródło: tarpil.pila.pl