Pustynny półfinał i 4 miejsce na świecie

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

W dniach 8-9 grudnia Marcin Ćwirzeń, uznany zawodnik zmagań przeszkodowych i ekstremalnych wyzwań terenowych – po raz kolejny reprezentował mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz Polskę. Tym razem trzcianczanin wziął udział w Mistrzostwa Świata Spartan Race Abu Dhabi.

 

Do wyzwania na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich twórca trzcianeckiego zespołu WOLF TEAM  i  klubu treningowego WOLF BOX CROSS TRAINING/OCR – intensywnie przygotowywał się cały bieżący rok. Celem wyzwania było  zmierzenie  się z najlepszymi na globie zawodnikami w swej kategorii wiekowej, na dystansie formatu Beast 21 km. Terenem rywalizacji obrano wymagający pustynny szlak, naznaczony ponad 30 przeszkodami. Tutaj nie było miejsca dla osób przypadkowych – chyba bowiem każdy ze śmiałków został już w pewien sposób wyselekcjonowany całym swoim dotychczasowym sportowym dorobkiem w międzynarodowych zawodach rangi Spartan, rzutującym na klasyfikację indywidualną.

Pierwszego dnia zmagań  nasz zawodnik „ponadprogramowo” zmierzył się jednak najpierw z rywalizacją serii 3K ELITE, do której również się zakwalifikował, co stanowiło dla Trzcianeckiego Wilka nowe wezwanie. Ukończył je na 18 miejscu, po awansie do półfinału jako jedyny Polak.

Natomiast już następnego poranka o godzinie 8.00 czasu lokalnego – Marcin stanął do walki z zasadniczą dla siebie rywalizacją formatu Beast, uzyskując 4 miejsce  w swojej kategorii. Ta klasyfikacja, to miejsce jest zawsze radosne, bo wysokie, ale i bolesne dla każdego „wyczynowca” marki Spartan, czy po prostu każdego sportowca – gdy dobrnęło się tak blisko podium, lecz nie sięgając go ostatecznie.  Zawsze jednak jest to 4 miejsce na świecie, wśród niezłomnych i zdeterminowanych zawodników, z których każdy nosi w sobie duszę wojownika, nieobawiającego się pustyni, ekstremalnych warunków terenowych i temperatur rzędu powyżej 26 stopni, stojąc na starcie i rywalizując z takimi legendami środowiska, jak choćby słynny Ryan Atkins.

Wracając do kraju, jako 4 zawodnik klasyfikacji światowej Spartan Race dystansu 21 km oraz półfinalista Elite Mistrzostw Świata 3K, nasz lider dziękuje za wsparcie i motywację swojej niezastąpionej rodzinie, a także partnerom strategicznym – markom Trec Endurance, Trec Nutrition, Trec Wear, macierzystym zespołom WOLF BOX Trzcianka i WOLF TEAM, firmom 4Line Catering Dietetyczny i Brooks Running, Lasom Państwowym – Nadleśnictwu Trzcianka,  Miastu i Gminie Trzcianka.

Pamiętając o tym, że nowe doświadczenia nas kształtują i motywują do dalszego rozwoju – gratulujemy naszemu liderowi i życzymy dalszych sukcesów !

Paweł Garstka – zespół WOLF TEAM