UCZYŁ SIĘ JEŹDZIĆ NA PODWÓJNYM GAZIE

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Policjanci z pilskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd KIA oznaczony litera „L”. Jak się później okazało 44 -letni mężczyzna, który uczył się jeździć posiadał w swoim organizmie blisko pół promila alkoholu. Teraz na długo może zapomnieć o zdobyciu uprawnień.

W ubiegły weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu. Pomimo wielu apeli o przepisową i trzeźwą jazdę nadal zdarzają się kierowcy, którzy podróże samochodem poprzedzają piciem alkoholu. Niestety wśród nich są również młodzi kierowcy oraz osoby ubiegające się o posiadanie uprawnień.

W sobotę podczas kontroli pojazdu marki KIA, oznaczonego literą „L”, policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. 44- letni kursant miał w swoim organizmie blisko pół promila alkoholu. Teraz ubiegający się o uprawnienia mieszkaniec gminy Trzcianka stanie przed sądem. Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W tym roku pilscy policjanci zatrzymali już ponad 300 nietrzeźwych kierujących. Pamiętajmy, że osoby te stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Apelujemy o rozważną i przemyślaną jazdę.

st. sierż. Magdalena Mróz