Pyrek na stoku

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Zimowa aura sprawiła, że otwarto stok narciarski w Chodzieży. Dla policjantów to dobra okazja do przekazania ważnych informacji o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

We wtorek policjantki wybrały się na stok narciarski, by przeprowadzić działania edukacyjne mające na celu propagowanie właściwych postaw narciarzy i snowboardzistów. W tym zakresie zachęcały najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. Śnieżny Dekalog”. Wizyta na stoku była okazją do porozmawiania z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach, na jakie są narażeni w okresie zimowym. Aby zminimalizować ryzyko niepożądanych zdarzeń z ich udziałem, przypomniano o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w cyberprzestrzeni, w której młodzi ludzie spędzają sporo czasu.

Na stoku narciarskim pojawił się także sierżant Pyrek, który udzielał dzieciom porad dotyczących bezpiecznego wypoczynku i zachęcał do odwiedzenia platformy Pyrkowej Krainy, na której znajduje się szereg materiałów edukacyjnych.

KPP Chodzież