Rażąco przekroczył prędkość, odebrano mu prawo jazdy

Chodzież Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Chodzieska „drogówka” zatrzymała prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym rażąco przekroczył prędkość. Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego wczoraj w Podaninie zauważyli pojazd, który jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało 143 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Policjanci za zbyt szybką jazdę zatrzymali 33-latkowi na trzy miesiące uprawnienia do kierowania. Ponadto sporządzili dokumentację, będącą podstawą do skierowania wniosku do sądu o ukaranie, bowiem kierowca golfa odmówił przyjęcia mandatu karnego, który w myśl nowych przepisów za takie wykroczenie wynosi 2500 złotych.

Policja przypomina, że z początkiem roku zmianie uległ taryfikator mandatowy, który zdecydowanie podwyższył kwoty nakładanych przez policjantów kar za popełnione wykroczenia, w tym przypadku w zakresie ruchu drogowego. Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest właśnie nadmierna prędkość. Dlatego wobec osób, które lekceważą ograniczenia prędkości, nie ma taryfy ulgowej. Policjanci będą wyłapywać i eliminować z dróg kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników dróg. Kierowcom przypominamy, że w życiu mamy coś więcej do zrobienia, aniżeli zwiększyć jego tempo. Pośpiech, brawura to zawsze źli doradcy. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu, żyj i pozwól żyć innym!

 

  • KPP Chodzież