Ponad kilogram zabezpieczonych narkotyków

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-letniego pilanina, który ukrywał ponad kilogram marihuany w swoim mieszkaniu. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich dystrybucję na terenie powiatu pilskiego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu pilskiego może posiadać znaczne ilości narkotyków, a także zajmować się ich dystrybucją na pobliskim terenie. W poniedziałek, 21 lutego 2022 roku mundurowi przestąpili do przeszukania jego miejsca zamieszkania.

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli liczne woreczki z suszem roślinnym, które były ukryte w mieszkaniu zatrzymanego. Późniejsze badania pozwoliły ustalić, że zabezpieczony susz to ponad kilogram marihuany. W ciągu kilku następnych dni zostały zatrzymane 2 kobiety, które były powiązane z tym przestępczym procederem.

Prowadzone postępowanie pozwoliło ostatecznie przedstawić mężczyźnie 5 zarzutów4 z nich dotyczyły udzielania narkotyków, które 28-latek sprzedawał innym osobom na terenie powiatu pilskiego. Ostatni zarzut dotyczył posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • KPP Piła, sierż. Magdalena Szukajło