Rekordowa zbiórka WOŚP w Dobrzycy. Zebrano 119 340 zł!

Najnowsze Regiony Wydarzenia

DOBRZYCA (GM. SZYDŁOWO) Tak duża kwota to zasługa prawie 170 licytacji na Allegro oraz hojności uczestników Finału WOŚP w Dobrzycy, podczas którego przeprowadzono prawie 50 licytacji!

Jesteśmy przeszczęśliwi. Ponad 50 000 odsłon licytacji na Allegro i niesamowita frekwencja Finału WOŚP w Dobrzycy, a przede wszystkim otwarte serca uczestników, to wszystko złożyło się na tak imponujacy wynik!mówi organizator finału, mieszkaniec Dobrzycy, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Licytacje na Allegro pozwoliły zebrać 77 220 zł, licytacje w Dobrzycy to ponad 20 000 zł, a dodatkowo do puszek podczas niedzielnego finału wrzucono ponad 22 000 zł.

Najwyższe kwoty z licytacji osiągnęły: koszulka Michała Kubiaka (10200 zł), kolacja z jurorem MasterChef Junior Tomaszem Jakubiakiem (6300 zł), wycieczka Odkryj tajemnice przyrody z dr Pawłem Owsiannym (łącznie 6300 zł). Podczas Finału w Dobrzycy rekordową zbiórkę osiągnęło rękodzieło „Leśne Domowisko. Dobrzyca” podarowane przez ks. proboszcza Romana Piwońskiego (2000 zł), Kurs Nauki Jazdy K. Strzelczyk (1700 zł) i Weekend dla Dwoja w SPA (1400 zł).  Ciekawostką są ceny osobistego przewodnika po mieście z dedykacją od Jarka Ramuckiego (1000 zł) oraz torby z autografem Jerzego Owsiaka (aż 700 zł)! Unikatowy Stolik WOŚP został wylicytowany z 1775 zł, ale pojawiła się osoba gotowa zapłacić tyle samo i stolarz Piotr Kluk zabiera się za wykonanie kolejnego egzemplarza!

Imprezę poprowadził Krzysztof Belak, a na scenie Amfiteatru Leśnego wystąpiło wielu młodych artystów, w tym uczniowie Muzostacji Piotra Belaka. Za nagłośnienie i oświetlenie podczas finału odpowiadał Adam Lewicki z Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowo.

Finał nie byłby takim sukcesem, gdyby nie wsparcie OSP Stara Łubianka, które było pomocne wszędzie gdzie tylko pojawiła się taka potrzeba!

Pyszną gastronomię zapewniły KGW Dobrzyczanki Cuda-Wianki, KGW Stara Łubianka oraz OSP Pokrzywnica oraz wielu innych bezinteresownych mieszkańców.

– Tak wielki sukces to efekt połączenia serc wielu osób, nie tylko z Dobrzycy, ale z całej Gminy Szydłowo oraz z Piły. Stworzyliśmy świetną orkiestrową drużynę, która zagra nam jeszcze niejeden raz. Warto podkreślić, że dotychczasowe trzy finały WOŚP w Dobrzycy przyniosły orkiestrze ponad219 000 zł!dodaje Paweł Kądziela.