Remontuje się drogi w Starej Wiśniewce

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

STARA WIŚNIEWKA. Rozpoczęły się prace budowlane w Starej Wiśniewce. W tym roku wyremontowane zostaną aż trzy odcinki dróg, łącznie za kwotę znacznie przekraczającą półtora miliona złotych.

Wraz z nadejściem wiosny i poprawą warunków pogodowych prace ruszyły pełną parą. Przebudowę drogi gminnej na działce 216/2 wykonuje firma Zakład Usług Komunalnych Juliusz i Roman Pularscy z Nakła nad Notecią za kwotę 235.585,00 zł w terminie do 30 czerwca, zaś remont drogi położonej na działce 488 przedsiębiorstwo P.P.U.H. Hurt-Trans Kawiko Władysław Szyling z Więcborka za kwotę niespełna 427.000,00 zł (termin również do końca czerwca).

Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe oraz roboty ziemne, budowę nowych nawierzchni dróg, zjazdów i dojść do posesji oraz przebudowę przepustów.

Również w tym roku wyremontowana zostanie kolejna, trzecia droga (główna droga biegnąca przez miejscowość) bowiem Gmina Zakrzewo pozyskała kwotę 855 tys. zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt całkowity zadania przekroczy 1 milion złotych, jednak konkretne kwoty będą znane dopiero po zakończeniu procedury przetargowej. Dofinansowanie do zadania w ramach FDS wyniesie 80% całości, zaś termin realizacji zadania określony został na okres od czerwca do listopada 2020 r.

 Źródło: UG Zakrzewo