Rodzeństwo aresztowane za posiadanie narkotyków i wprowadzenie do obrotu kilograma  amfetaminy

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni zatrzymali 30-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę, którzy posiadali przy sobie ponad 130 g amfetaminy oraz 95 tabletek ekstazy. Rodzeństwo – bo takie są tych dwojga koligacje rodzinne – usłyszało też zarzut wprowadzenia do obrotu 1 kg narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Rodzeństwo już od dłuższego czasu było pod obserwacją policjantów z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy Policji.

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkańcy Piły mogą być w posiadaniu dużych ilości narkotyków. Gdy zebrali kompleksowe informacje na temat prowadzonego przez rodzeństwo nielegalnego procederu, przystąpili do realizacji ? mówi podkom. Żantea Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile. – 02 sierpnia policjanci weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych przechwycili ponad 130 gram amfetaminy oraz 95 tabletek ekstazy. Dodatkowo zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze.

Rodzeństwo zostało zatrzymane i trafiło do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że pilanie wprowadzili do obrotu 1 kg amfetaminy.

Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanych osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

 (Red.)