ROWEROWY ZŁODZIEJ W RĘKACH POLICJI

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

W miniony weekend, policjanci z Posterunku Policji w Lipce, zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower pozostawiony pod szkołą podstawową. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze natrafili na skradzione mienie, które wróciło do właściciela. Zatrzymany mieszkaniec gminy Zakrzewo odpowie za kradzież przed sądem.

Pod koniec minionego tygodnia (5.10) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lipce zostali powiadomieni o kradzieży roweru górskiego, do której doszło w Zakrzewie, przy szkole podstawowej. Z przekazanego zawiadomienia wynikało, że nastolatek pozostawił jednoślad w we wiacie rowerowej, w godzinach porannych. Gdy po skończonych zajęciach chciał wrócić do domu, okazało się że jego rower górski wartości 1000zł, został skradziony. Z przekazanych informacji wynikało również, że rower został oznakowany w systemie Wiberoo. Dzięki temu policjanci posiadali dokładne zdjęcia wraz z cechami identyfikacyjnymi skradzionego jednośladu.

Funkcjonariusze na podstawie przeglądu zapisu monitoringu oraz własnych ustaleń, wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania typowanej osoby, mundurowi odnaleźli skradziony rower, który wcześniej był oznakowany. 27 letni mieszkaniec gminy Zakrzewo został zatrzymany. Jednoślad został przekazany właścicielowi, a rowerowy złodziej usłyszał już zarzut kradzieży mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przypominamy, że nie ma doskonałych form zabezpieczenia jednośladu, jednak istnieją sposoby, dzięki którym można ograniczyć i zminimalizować ryzyko kradzieży. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad oraz o każdorazowym zabezpieczaniu mienia.

Pamiętajmy, że istnieje możliwość oznakowania jednośladu w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie po wcześniejszym umówieniu się. Szczegóły znakowania dostępne są na stronie internetowej w zakładce znakowanie rowerów.