Różowy październik w VIVO! Piła, czyli badania mammograficzne dla pań

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. W październiku – Miesiącu Świadomości Raka Piersi – VIVO! Piła wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile zapraszają wszystkie panie, w wieku 40+, do sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Badania mammograficzne odbędą w sobotę, 16 października, w mammobusie, zlokalizowanym przed głównym wejściem do pilskiego centrum handlowego. Obowiązują zapisy. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u pań. Każdego roku diagnozuje się go u ponad 1.5 mln kobiet na świecie. Wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny. VIVO! Piła oraz Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile przypominają – najmniej inwazyjnym sposobem, aby przeciwdziałać chorobie jest prewencja – i zapraszają na badania mammograficzne. Stan zdrowia będzie można skontrolować w mammobusie zlokalizowanym przed pilskim centrum handlowym. Oprócz badań piersi uczestniczki wydarzenia wezmą udział w krótkim szkoleniu z zakresu samobadania piersi. Na miejscu rozdawane będą też broszury informacyjne oraz Poradnik Zdrowej Rodziny.

Różowy październik, jak co roku przypomina nam, kobietom, o niezwykle istotnej roli profilaktyki w zapobieganiu i leczeniu choroby, która każdego roku diagnozowana jest u blisko 20 000 Polek. Dane niezmiennie zatrważają, dlatego w VIVO! z ogromną przyjemnością włączamy się w akcję, której celem jest promowanie regularnego kontrolowania stanu zdrowia informuje Magdalena Drzewiecka, Center Manager w VIVO! Piła

Kto może wziąć udział w badaniach? Wszystkie panie, które ukończyły 40 r.ż. Kobietom w wieku 50-69 lat mammografia będzie wykonywana bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Panie w wieku 40-50 lat oraz 70+ mogą skorzystać z badań z dofinansowaniem – za 40 zł. Warto pamiętać, że na badanie piersi należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu miesiączkowego.

Mamy nadzieję, że świetna lokalizacja akcji zmotywuje wszystkie kobiety z Piły i okolic do udziału w niej. Badania prowadzone będą bezpośrednio przy VIVO! więc to świetna okazja, aby nie rezygnując z planów, w czasie codziennych zakupów, zadbać o zdrowie. Pamiętajmy, że mammografia jest badaniem przesiewowym, które umożliwia wykrycie niebezpiecznych zmian na ich początkowym etapie. Nie wymaga wcześniejszego przygotowywania. Nie zaleca się jednak stosowania bezpośrednio przed antyperspirantu czy perfummówi Magdalena Walkowiak ze Stowarzyszenie DONNA Europa. Gorąco zapraszamy wszystkie upoważnione osoby do kontaktu i uczestnictwa dodaje.

Zapisy odbywają się:

  • pod numerem telefonu: 662 005 252

  • za pośrednictwem fanpage’a Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile na Facebooku, dostępnego pod adresem: www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila/.

Badania mammograficzne odbędą się w sobotę, 16 października, w godz. 10:00-17:00 przed głównym wejściem do VIVO! (od strony ul. 14-Lutego). Serdecznie zapraszamy!

 Klaudyna Łagocka
Open Media