29-latek w narkotykowych opałach

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE. 29-letni mieszkaniec gminy Białośliwie miał swoiste hobby –  uprawiał i wytwarzał marihuanę.  Gdy minionej niedzieli “odwiedzili” go policjanci z Wyrzyska i Wysokiej, znaleźli  800 gramów narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Do czasu rozprawy będzie pod dozorem Policji.

Kryminalni wyrzyskiego komisariatu zdobyli informacje o 29-latku z gminy Białośliwie, który miał posiadać w swoim miejscu zamieszkania narkotyki. W niedzielę, 10 października wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Wysokiej przeszukali jego posesję.

-Policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. 29-letni mężczyzna w swoim domu przechowywał znaczną ilość środka odurzającego, to jest ponad 800 gramów marihuany. Mieszkaniec gminy Białośliwie został zatrzymany. Prowadzący sprawę funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna uprawiał konopie, z których powstał znaleziony susz roślinny – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Jak dodaje, 29-latek usłyszał zarzuty związane z uprawą konopi innych niż włókniste oraz wytwarzaniem z nich suszu roślinnego w postaci marihuany.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Chodzieży mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła