Rutkowska z medalem Mistrzostw Europy

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

W Bułgarii a konkretnie w Sofii zakończyły się Mistrzostwa Europy juniorów i juniorek w boksie. W 11 osobowym składzie reprezentacji Polski juniorek znalazła się pilska zawodniczka Julianna Rutkowska na co dzień reprezentująca barwy klubu Sporty Walki Piła. 


Trener zawodniczki Przemysław Leniec jak i sama Rutkowska nie ukrywali swojego celu a był nim medal mistrzostw. Dwa lata temu również w Sofii, jeszcze w kategorii wiekowej kadetek pilanka również reprezentowała Polskę i wtedy ostatecznie zdobyła srebrny medal ulegając dopiero w finale zawodniczce z Rosji.

Tym razem występ rozpoczął się od pojedynku z reprezentantką Bośni i Hercegowiny. Od początku walki Rutkowska pokazywała swoją wyższość punktując celnymi akcjami. Ostatecznie po drugim liczeniu w drugiej rundzie walka została przerwana przez sędziego przed czasem a zwycięstwo dało awans do ćwierćfinału imprezy.


W walce o strefę medalową Rutkowska spotkała się z Hiszpanką i po agresywnym początku i wielu celnych akcjach sędzia pojedynku również zakończył go przed czasem w drugiej rundzie.
W półfinale reprezentantka Polski spotkała się z Niemką. Pojedynek emocjonujący, mający wiele zwrotów akcji. Pierwsza runda według sędziów należała do Niemki. W drugiej zdecydowanie wygrała Rutkowska i o wejściu do finału decydowała ostatnia trzecia runda. Ostatecznie po trzech rundach mocnych wymian sędziowie wskazali na zawodniczkę z Niemiec a tym samym Julianna Rutkowska została brązową medalistką Mistrzostw Europy.


To kolejny duży sukces naszej zawodniczki, która wraz z trenerami myślami jest przy listopadowych Mistrzostwach Świata które odbędą się w listopadzie w Hiszpanii.
Wielkie brawa dla pilanki jak i całej Kadry juniorek które łącznie zdobyły pięć medali (1 srebrny i 4 brązowe).