SAMOOBSŁUGOWY ALKOMAT W PILSKIEJ JEDNOSTCE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Od kilku dni w punkcie recepcji Komendy Powiatowej Policji w Pile znajduje się dostępny do dyspozycji naszych mieszkańców alkomat. Urządzenie jest ogólnodostępne przez całą dobę i pozwala samodzielnie dokonać pomiaru alkoholu w organizmie. Warto z niego skorzystać, szczególnie w przypadku kiedy nie jesteśmy pewni czy możemy bezpiecznie kierować pojazdem.

Urządzenie zostało zamontowane na głównym holu pilskiej jednostki. Alkomat pozwala samodzielnie dokonać pomiaru w kilku prostych krokach. Dzięki wsparciu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Pile na lata 2022-2025, każdy mieszkaniec może w dowolnym momencie przyjść i dokonać samodzielnego pomiaru.

Oprócz urządzenia funkcjonariusze pilskiej jednostki otrzymali również 200 sztuk narkotestów, które będą wykorzystywane w służbie, w szczególności przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Test w ciągu kilku minut potrafi wykryć do 8 różnych narkotyków. Otrzymane wsparcie rzeczowe to kolejny krok do poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie, a w szczególności do eliminowania z dróg nieodpowiedzialnych kierowców.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła