Ścieżka rowerowa do Motylewa coraz bliżej

Inwestycje Najnowsze Piła

Gmina wybrała wykonawcę, który przygotuje pełną dokumentację ścieżki rowerowej, która połączy ulice: Poznańską i Motylewską z osiedlem Motylewo. Nowa droga rowerowa będzie przebiegała wzdłuż torów kolejowych.

– Całość tego fragmentu do ulicy Przemysłowej, to jest prawie trzy kilometry, szerokość około trzy  i pół metra, ścieżka z nawierzchnią asfaltową, oświetlona i z kamerami monitoringu, ponieważ mamy świadomość, że jej przebieg jest przez niezamieszkałe tereny, więc na pewno cykliści będą się czuli bezpieczniej jeśli będzie światło i będzie teren monitorowany – informuje Jolana Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Piły.

– Ta ścieżka w połączeniu z infrastrukturą osiedla Motylewo, plus nowoprojektowane przejścia przez ulicę Łabędzią, przez ulicę Jastrzębią i połączenie tego wszystkiego co w tej chwili fragmentami jest już zbudowane, umożliwi powrót wzdłuż ulicy Przemysłowej. Ale to również połączenie z gminą Ujście, bo przewidujemy przejście przez rzekę Gwdę – pewnie w rejonie ulicy Na Leszkowie – i tam połączenie się z infrastrukturą, która jest przygotowywana przez samorząd gminy Ujście – mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

– Wielokrotnie sąsiedzi, znajomi, którzy lubią aktywnie wypoczywać, mówili jakby się bardzo przydała ścieżka do  Motylewa, żeby móc bezpiecznie rowerem przejechać. I to się wreszcie stanie. Bardzo wszystkich mieszkańców Staszyc to cieszy – ocenia radna Rady Miasta Piły Urszula Kaczmarek.

  • https://www.pila.pl/