Sekretne życie odpadów, czyli dni otwarte w Altvater Piła!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Co się dzieje ze śmieciami, które wyrzucamy? Ile faktycznie ich produkujemy? Jak zbudowana jest śmieciarka? Jak działa linia sortownicza? Na czym polega logistyka w firmie komunalnej? Wszystko to stanie się jasne już w najbliższą środę, 8 września, podczas otwartych drzwi w Altvater Piła.

Kończy się cykl letnich spotkań z mieszkańcami, podczas których członkowie Klubu Dobrego Klimatu pokazywali, jak na co dzień dbają o środowisko i czym zajmują się ich organizacje i stowarzyszenia. Ostatnim przystankiem będzie Altvater Piła.

Osoby odwiedzające nasz zakład podczas oddawania odpadów zadają wiele pytań. Z zainteresowaniem spoglądają też w kierunku sortowni a dzieci nie odrywają wzroku od śmieciarek – opowiada dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. – Na co dzień nie ma możliwości wejścia do sortowni czy przejażdżki pojazdami znajdującymi się w bazie. Organizowany przez nas dzień otwarty ma pokazać miejsca do tej pory niedostępne. Będzie to również świetna okazja do przekazania wiedzy na temat ograniczenia domowej produkcji odpadów a także ich prawidłowej segregacji.

Na wędrówkę pokazującą sekretne życie śmieci Altvater Piła zaprasza już 8 września o godz. 18.00 na ulicę Łączną 4a. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko

Altvater Piła