Seniorka i jej syn oszukani na grube tysiące

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

WIELEŃ. Seniorze uważaj! Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze, informując Cię, że ktoś bliski miał wypadek. Nie ufaj nikomu i nie dawaj pieniędzy obcej osobie. Wczoraj 85-latka z gminy Wieleń straciła 10 tys. euro, natomiast jej 66-letni syn 22 tys. złotych.

Informacja o oszustwie wpłynęła do policjantów z wieleńskiego komisariatu wczoraj około godziny 17:45.

-Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że dwie godziny wcześniej na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę, przedstawiając nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować wnuczka seniorki. Oszustka poinformowała pokrzywdzoną o konieczności przekazania pieniędzy, aby załagodzić sprawę wypadku. Następnie telefon seniorki przejął jej 66-letni syn, który przekazał informacje o posiadanych zasobach finansowych, po czym za namową oszustki udał się do szpitala odwiedzić poszkodowaną w wypadku. W międzyczasie przed domem seniorki zjawił się fałszywy policjant, któremu kobieta przekazała pieniądze, zarówno swoje, jak i syna – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi!

Policja apeluje: W przypadku prośby o pilne przekazanie pieniędzy obcej osobie należy skontaktować się bezpośrednio z krewnym, który znalazł się w trudnej sytuacji. W przypadku braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny. Nie wolno działać w pośpiechu i nie ulegać presji czasu, którą specjalnie wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel. Należy pamiętać, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie kontaktować się z policją pod numer konkretnej jednostki lub na numer alarmowy 112.

(Red.)