Bezwypadkowy długi weekend zakończony nie do końca trzeźwym porankiem

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

POWIAT ZŁOTOWSKI. Od 11 do 15 listopada na drogach powiatu złotowskiego można było zaobserwować wzmożony ruch pojazdów, który związany był z kumulacją wolnych dni. Przedłużony weekend zakończył się policyjnymi działaniami „trzeźwy poranek”. Niestety, nadal znajdują się kierowcy którzy wsiadają za kółko na podwójnym gazie.

W trakcie weekendu, złotowscy policjanci kierowani byli do obsługi 3 kolizji drogowych. Na szczęście w tych zdarzeniach poważnie nie ucierpiały żadne osoby. Obyło się bez wypadków drogowych. W dalszym ciągu jednak nie brakuje osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

-Podczas „wolnych dni”, mundurowi zatrzymali łącznie dziewięciu nietrzeźwych kierujących, w tym pięciu zostało zatrzymanych w poniedziałkowy tzw „trzeźwy poranek”. Tego dnia kierowca „rekordzista” zatrzymany został do kontroli drogowej w Okonku, a w jego organizmie badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu – informuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Z uwagi na duże natężenie ruchu policjanci powiatu złotowskiego sprawdzali również sposób poruszania się kierowców i stosowania się do ograniczeń prędkości.

-Nadal nadmierna prędkość w terenie zabudowanym jest najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierowców. Podczas minionego długiego weekendu policjanci ujawnili 111 wykroczeń drogowych. 65 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dwóch kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę – zaznacza D. Pachuc.

Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności poruszając się w terenie zabudowanym z uwzględnieniem zmiennych warunków atmosferycznych, które panują o tej porze roku.

(Red.)
Fot. KPP Złotów