Seniorom z okazji Dnia Seniora

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

 WAŁCZ. Jutro przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji policjanci z Wałcza już dzisiaj podczas działań edukacyjno-informacyjnych składali im życzenia i wręczali niespodzianki.

Obchodzony 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora jest m.in. docenieniem ogromnej roli seniorów w społeczeństwie.

Wałeccy policjanci pamiętają o seniorach przez cały rok. Organizują dla nich liczne spotkania, podczas których uwrażliwiają ich na sytuacje, w których mogą stać się oni ofiarą przestępstwa oraz udzielają im wskazówek, jak postępować w przypadku zagrożenia.

?Podczas dzisiejszego spotkania policjanci edukowali seniorów, jak ustrzec się przed oszustami, którzy często wybierają osoby starsze i samotne na swoje ofiary. Przypominali o metodach jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. ?na wnuczka?, ?pracownika socjalnego?, policjanta?, czy też w obecnym czasie ?na koronawirusa?. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się, jak uchronić mieszkanie przed włamaniem. Nie brakowało także tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym ? mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej policji. ? Napotkani w trakcie działań seniorzy zapewniali policjantów, że wiedzą jak należy postępować w sytuacji, kiedy wnuczek, siostrzeniec czy policjant zadzwoni do nich prosząc o przekazanie pieniędzy.

Seniorze! Nie przekazuj gotówki żadnym obcym osobom, znajomym, lub kolegom krewnego. Policjanci czy prokuratorzy nigdy telefonicznie nie żądają pieniędzy.

***

Dzisiaj z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, każdy senior otrzymał od mundurowych ekologiczną torbę na zakupy z apelem o noszenie odblasków oraz materiały profilaktyczne ze wskazówkami zasad bezpieczeństwa i samozaciskowe opaski odblaskowe.

?Mundurowi zachęcali także seniorów do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa celem przekazywania informacji o zagrożeniach w swojej okolicy, zwłaszcza teraz, kiedy wskazany jest dystans społeczny ? dodaje Budzyń.

Policjanci – Seniorom:

Drodzy seniorzy, życzymy, abyście zawsze byli otaczani życzliwością, byście mogli dbać o siebie i rozwijać swoje pasje. Życzymy zdrowia, pomyślności i umiejętności radowania się każdą chwilą. Wszystkiego najlepszego!

(Red.)
Fot. KPP Wałcz