Seryjni włamywacze zatrzymani

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pilskiego, którzy dokonali włamań do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

-Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące włamań, do których dochodziło na terenie gminy Wyrzysk oraz gmin sąsiadujących. Wielokrotnie przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem do samochodów oraz pomieszczeń  gospodarczych. Stróże prawa wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za te zdarzenia ? mówi podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

30 stycznia policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy. To mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 24 i 27 lat.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się  do kradzieży z włamaniem do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Zazwyczaj zabierali ze sobą elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Dodatkowo – bardzo niszczyli samochody, które okradali. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych ? dodaje podkomisarz Kowalska.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku odzyskali większość skradzionego mienia, które wróci do swoich właścicieli.

Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec jednego z zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

 (Red.)