Skierowanie do sanatorium po nowemu. Zmiany już od stycznia 2023

Interwencje kraj Najnowsze Senior

Koniec z papierowymi skierowaniami do sanatorium. Rząd wprowadza e-skierowania. Dzięki temu rozwiązaniu ma być szybciej i łatwiej, nie trzeba już będzie przekazywać papierowego dokumentu do regionalnego oddziału NFZ. Projekt rozporządzenia w tej sprawie został w poniedziałek opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Nowe rozwiązania mają zacząć działać już w nowym roku.

Za projekt rozporządzenia ws. zmian w skierowaniach na leczenie i rehabilitację uzdrowiskowe odpowiada Ministerstwo Zdrowia. Jak czytamy w ocenie skutków tych przepisów, e-skierowania wpłyną na szybkość obsługi procesu kierowania pacjentów do sanatoriów. Wyeliminowany zostanie też proces realizacji usługi pocztowej związanego z wysyłką skierowania do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ.

Ma być szybciej i łatwiej
“Skierowanie zostanie niezwłocznie przekazane do właściwego oddziału NFZ, co przyczyni się do szybszej kwalifikacji pacjenta do uzdrowiska, a w następstwie do szybszego skorzystania ze świadczenia i poprawy stanu zdrowia” – wyjaśnia resort zdrowia.

Polecamy art. (więcej/ źródło): Skierowanie do sanatorium po nowemu. Zmiany już od stycznia 2023 – WP Finanse

Źródło: Adobe Stock, fot: artrorat