Służba w WOT również dla doświadczonych

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W 122 batalionie lekkiej piechoty zakończyło się szkolenie wyrównawcze, dla kandydatów, którzy zdecydowali się ponownie sięgnąć po mundur wojskowy. Szkolenie ukończyło 80 ochotników.

 

Skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zasiliło 80 nowych żołnierzy. Zdecydowali się na służbę w WOT, bo daje im to możliwość łączenia życia zawodowego z wojskowym. To idealna forma służby dla osób, które chcą spełnić się w roli żołnierza. Aby rozpocząć służbę w szeregach wielkopolskiej „Dwunastki”, ochotnicy musieli odbyć ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze („ósemka). Takich kandydatów nie trzeba uczyć żołnierskich podstaw, tylko przypomnieć niektóre tematy oraz przedstawić system kształcenia w WOT.

Tym razem mamy do czynienia z żołnierzami, którzy potrafią posługiwać się bronią i znają podstawy taktyki.

Ochotnicy szkolili się w 122 batalionie lekkiej piechoty w Dolaszewie pod okiem instruktorów na przykoszarowym placu ćwiczeń. Podobnie, jak na szkoleniu podstawowym, każdy żołnierz musiał zdać egzamin z pętli taktycznej. Docelowo,   mają oni zostać instruktorami i szkolić mniej doświadczonych kolegów z batalionów.

Do 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wciąż można dołączyć. Rekrutacja trwa. Wystarczy skontaktować się z rekruterem, który pomoże w rozpoczęciu procedury     www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Najbliższe szkolenie podstawowe i wyrównawcze odbędzie się 12. stycznia