Śmierć na jeziorze

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

GMINA ZAKRZEWO. Tragedia na jeziorze Śmiardówka w gminie Zakrzewo. W łodzi znaleziono nieprzytomnego wędkarza. Nie udało się go uratować.

Zgłoszenie o zaginięciu wędkarza trafiło do ratowników wczoraj późnym popołudniem. Mężczyzna miał wypłynąć łodzią na jezioro.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa wraz z grupą operacyjną komendanta powiatowego, specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z KP PSP Piła oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Działania poszukiwawcze prowadzono równolegle od strony linii brzegowej, a także z jeziora przy użyciu łodzi ratowniczej. To właśnie jej obsada znalazła mężczyznę. Leżał we własnej łodzi. Był nieprzytomny.

Ratownicy rozpoczęli działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym resuscytację krążeniowo-oddechową. Czynności te kontynuowane bezpośrednio na brzegu, do czasu dojazdu zespołu ratownictwa medycznego. Niestety, mężczyźnie nie udało się przywrócić podstawowych samodzielnych czynności życiowych ? mówi st. kpt. Krzysztof Olczak z KP PSP w Złotowie.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala Policja.

W ponad trzygodzinnej akcji uczestniczyły łącznie 4 zastępy PSP (12 strażaków z KP PSP Złotów i KP PSP Piła), 4 zastępy z jednostek OSP w Kujanie, Wersku i Zakrzewie (18 strażaków,) a także Policja i pogotowie ratunkowe.

(Red.)
Fot. KP PSP Złotów