Śmierć w płomieniach

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

MARGONIN. Starszy mężczyzna zginął w pożarze kamienicy. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 12. przy ulicy Bocznej w Margoninie.

Gdy pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce, z okien klatki schodowej wydobywał się gesty dym, a ogień rozprzestrzeniał się w mieszkaniu na parterze.

W momencie pożaru w kamienicy znajdowały się trzy osoby. Dwie z nich samodzielnie opuściły budynek przed przybyciem służb. Dla trzeciej nie było już ratunku.

Podczas przeszukiwania mieszkania w jednym z pomieszczeń odnaleziono nieprzytomną osobę. Strażacy niezwłocznie ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz budynku i przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził jego zgon – poinformowali na Facebooku strażacy z Margonina.

W dalszej fazie działań ratownicy wynieśli z mieszkania spalone meble i sprzęty oraz przewietrzyli pomieszczenia kamienicy.

Z pożarem przez ponad trzy godziny walczyło kilka jednostek ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży wraz z zastępcą oraz Burmistrz Miasta I Gminy Margonin, który zapewnił mieszkania zastępcze lokatorom kamienicy. Z pomocy tej skorzystała jedna osoba.

Obecni byli również prokurator i policja, która ustala przyczyny pożaru.

(Red.)
Fot. OSP Margonin