Spółka Tarpil organizuje akcję charytatywną dla 4-letniej Dominiki. Przyłącz się!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Spółka Tarpil w Pile rozpoczęła przygotowania do kolejnej akcji charytatywnej ?Każdy może być św. Mikołajem?. Tym razem beneficjentem imprezy, którą zaplanowano na targowisku miejskim 5 grudnia, będzie Dominika Ostrowska.

Chcąc pomóc rodzicom Dominisi Spółka Tarpil zwraca się z prośbą o przekazywanie środków pieniężnych na pokrycie kosztownej, długofalowej rehabilitacji Dominiki. Na rehabilitacje Dominiki Ostrowskiej

Za pomocą Facebooka zorganizowaliśmy licytację fantów: https://www.facebook.com/groups/874374006387696/?source_id=498441850296862

Kim jest Dominika? Dominika urodziła się 27.12.2016 jako wcześniak w 35 tygodniu. W trakcie ciąży wykryto u niej wady wrodzone. Została obdarzona dodatkowym chromosomem, czyli Trisomią 21 inaczej Zespołem Downa jak również chorobą nerek- HIPERFOSFATURIA (kamica nerkowa) oraz wieloma innymi dolegliwościami, takimi jak wiotkość mięśni, dziurka na serduszku, która na szczęście się zarosła. Dominisia jest najmłodszym i najjaśniejszym promyczkiem w rodzinie, ma starsze rodzeństwo, które każdego dnia ćwiczy z nią tak jak pokazuje pani rehabilitantka. Na dzień dzisiejszy Dominika zaczęła chodzić, każdego dnia pokazując coraz to większe postępy. Wszystko dzięki ciągłej rehabilitacji oraz uczestnictwie w turnusach rehabilitacyjnych, które dalej są niezbędne. Dominika bardzo lubi zwierzęta, konie, ma swojego psa Maltańczyka. Bardzo lubi rysować.

Radość spowodowana postępami Dominiki nie trwała zbyt długo. W ostatnim czasie Dominisia była na kontrolnej wizycie u okulisty. Niestety okazało się, że do problemów, z którymi się boryka dochodzi zez oraz duża wada wzroku. Dominika w tej chwili nosi okulary ze szkłami o mocy -5.0 na obydwa oczka. Jedynym wyjściem jest operacyjne leczenie zeza, która ma na celu zniwelowanie wady, ponieważ wraz ze wzrostem Dominiki wada będzie się powiększać. Niestety taki zabieg nie jest refundowany. Koszt zabiegu na dwa oczka to około 8000 zł, do tego dochodzą prywatne wizyty. Jedna wizyta u okulisty 280 zł.

Tylko dzięki Państwa pomocy możemy uzbierać pieniążki na zabieg dla Dominiki. Z góry dziękujemy za każdą cegiełkę!

Agnieszka Woźna-Pyszewska, koordynator akcji

(Red.)

Dodaj komentarz