Sporo pracy mieli policjanci WRD

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Tylko przez ostatnie dwa dni pilscy policjanci obsługiwali 11 zdarzeń drogowych na terenie powiatu pilskiego. Ich powód to najczęściej niedostosowanie prędkości i brak koncentracji podczas jazdy. Również zmienna pogoda nie sprzyjała bezpieczeństwu. Apelujemy o rozwagę na drodze, aby wszyscy bezpiecznie mogli dojechać do celu. 

Ostatnie dwa dni nie były najłatwiejsze dla pilskch kierowców. Deszczowa pogoda i zmieniające się często warunki, okazały się dużym utrudnieniem dla podróżujących. Dodatkowo 25 maja br. przez chwilę wyłączona była sygnalizacja świetlna przy ul. Wojska Polskiego w Pile. Wszystko to spowodowało, że w ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bardzo intensywnie pracowali przy wszystkich zdarzeniach.

Przedwczoraj po godzinie 11:30 doszło do kolizji trzech aut przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Dzieci Polskich. Jak ustalili policjanci, kierująca volkswagenem 41-latka, nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawa została zakończona mandatowo.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło tego samego dnia po godzinie 16:00 w miejscowości Grabówno. 60-latka kierująca audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachowała. Do Szpitala Specjalistycznego w Pile przewieziona została pasażerka podróżująca z kobietą, która na szczęście nie poniosła poważnych obrażeń.

Zaraz po godzinie 18:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na drodze Piła-Skórka zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43-letni kierowca audi nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania. W tym przypadku sprawca kolizji również został ukarany mandatem.

26 maja br. w godzinach wieczornych w miejscowości Nowa Wieś Ujska 26-latek kierujący motorowerem uderzył w samochód osobowy. Mężczyzna, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu został zabrany do szpitala na badania. Sprawę wyjaśniają policjanci z Ujścia.

Funkcjonariusze wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze i starajmy się przewidywać zagrożenia.

 Mł. asp. Jędrzej Panglisz/KPP Piła