SPORT ZAMIAST UZALEŻNIEŃ

Najnowsze Piła Regiony Sport

PIŁA. Dziś, tj. 04.10.2019 w hali sportowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile odbył się III Turnieju Sprawności Fizycznej w ramach projektu ?Sport Zamiast Uzależnień.

Młodzież zmierzyła się w przygotowanym przez policjantów torze przeszkód, który muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. W przedsięwzięciu nie zabrakło sportowych emocji, a także refleksji na temat różnego rodzaju używek oraz naszych wspaniałych siatkarek z Enea PTPS Piła.

Dopalacze, narkotyki oraz inne używki stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie są w Polsce ustawowo zakazane. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia. Bardzo ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Należy reagować, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiać, gdy nas do tego namawia. Nie warto ryzykować własnego życia…

4 października br. od przekazania takich właśnie treści rozpoczął się Turniej Sprawności Fizycznej w ramach projektu ?Sport Zamiast Uzależnień”. W przedsięwzięciu udział wziął Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Policji Pan Grzegorz Piechowiak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Pani Maria Bratkowska, insp. Sebastian Cichocki Komendant Powiatowy Policji w Pile wraz z Zastępcą nadkom. Robertem Kossakiem, Wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile Pani Małgorzata Gzella, policjanci z pilskiej komendy oraz młodzież ze szkół średnich. Gośćmi specjalnymi ze świata sportu, które swoją obecnością uświetniły turniej były siatkarki z Enea PTPS Piła. III turniej powstał z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Pile przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pile, a współorganizatorem było Stowarzyszenie Orlik Piła.

– Tor przeszkód został przygotowany na wzór tego, który muszą pokonać kandydaci do służby w Policji – oznajmiła podkom. Żaneta Kowalska

Jak oświadczyli uczniowie rzetelnie przygotowywali się do zawodów, aby dobrze wypaść w klasyfikacji. Jak ocenili sędziowie, wszyscy uczestnicy turnieju zdali egzamin na bardzo wysokim poziomie. Część uczniów oświadczyło, że myślą o zawodzie policjanta. Podczas turnieju nie zabrakło prawdziwych, sportowych emocji!

W klasyfikacji drużynowej na podium stanęli:

I miejsce ? drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile

II miejsce ? drużyna z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile

III miejsce ? drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Pile

W klasyfikacji indywidualnej kobiet na podium stanęły:

I miejsce ? Patrycja Płotka z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile

II miejsce ? Julia Rittan z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile

III miejsce ? Natalia Piątek ? ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn na podium stanęli:

I miejsce ? Adrian Kożuchin – z Zespołu Szkół Technicznych w Pile

II miejsce ? Dawid Mastaliński – z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile

III miejsce ? Łukasz Paliński – z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile

Celem turnieju było uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy i innych używek oraz zachęceniu młodych ludzi do uprawiania sportu, który ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

 

Dziękujemy za wsparcie projektu Przewodniczącemu Parlamentarnego Zespołu ds. Policji Panu Grzegorzowi Piechowiakowi, Panu Staroście Pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu, Dyrekcji Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile i oczywiście wspaniałym siatkarkom z ENEA PTPS Piła.

 

Foto: Agnieszka Norkowska

KPP Piła

( Red.)