Spot filmowy z Piły najlepszy w Polsce. Pilanom gratulował wiceminister Zieliński

Najnowsze Piła Wydarzenia

WARSZAWA. PIŁA. Twórcy zwycięskiego spotu filmowego z Piły, który wygrał ogólnopolski konkurs ogłoszony przez MSWIA pt. ?Aktywny senior to bezpieczny senior?, odebrali nagrodę główną w Warszawie. Z 54 nadesłanych prac pilski spot, który powstał dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, został wybrany jako najlepszy w Polsce. Gratulacje zwycięzcom złożył wiceminister Jarosław Zieliński.

 

Nagrody odebrali insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile, Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Bogumiła Cybulska, prezes UTW w Pile.
– Działania edukacyjne czy to profilaktyczne to jeden ze sposobów wsparcia, które udzielamy osobom starszym. Będą one tym skuteczniejsze, im ciekawsza i przystępniejsza będzie forma przekazu. A spot filmowy przemówi do każdego. Dlatego chętnie pomogliśmy w jego realizacji. Co więcej wpisuje się to w zadania, które jako powiat realizujemy. Jesteśmy dumni, że spot, który wspólnie wyprodukowaliśmy okazał się najlepszy w kraju. Gratulacje dla pilskich funkcjonariuszy i dla seniorów, którzy wystąpili w spocie ? mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Film powstał w ramach akcji społecznej i prewencyjnej, które pilska policja prowadzi wśród seniorów. Bowiem to osoby starsze są najbardziej narażone na działania oszustów i złodziei, często są ofiarami wypadków drogowych. Wystąpili w nim słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, członkowie Stowarzyszenia ?Jeziorki ? aktywna wieś? oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Spot promuje zarówno aktywny sposób spędzania wolnego czasu, jak i szereg przedsięwzięć prewencyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów: kursy samoobrony, naukę udzielania pierwszej pomocy, w końcu spotkania na temat bezpiecznych zachowań i akcje, które zyskały dużą popularność.

 

Jednak produkcja spotu filmowego to jedno z wielu działań, którą wśród seniorów prowadzi pilska policja. Szerokim echem odbiła się również akcja, którą funkcjonariusze zorganizowali wiosną pn. ?Seniorze bądź ostrożny?. Wówczas znane osoby z Piły wystąpiły na zdjęciach z hasłami apelującymi do seniorów o bezpieczne zachowania. Następnie zdjęcia wyświetlane były w autobusach miejskiej komunikacji w stolicy powiatu pilskiego. Na jednym z nich z hasłem ?Seniorze nie daj się oszukać? wystąpił również Eligiusz Komarowski.

Należy także wspomnieć o pozostałych akcjach organizowanych bezpośrednio przez Powiat Pilski z Komendą Powiatową Policji w Pile rekordowe znakowanie rowerów, czy cykl zajęć rekreacyjnych na stadionie przy Okrzei ?Lato z seniorem? i Piknik Bezpieczeństwa, w których słuchacze UTW w Pile brali licznie udział.

 powiat.pila.pl