Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. W piątkowy poranek, 26 kwietnia Sala Bajek wypełniła się małymi czytelnikami. A to wszystko za sprawą pewnego wydarzenia. W murach trzcianeckiej biblioteki gościł bowiem niezwykły gość. Przyjechał z samego Krakowa. Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz i pisarz. Autor takich dzieł jak: ?Pypcie na języku?, ?Jak przekręcać i przeklinać. Poradnik dla dzieci.? czy ?Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka”. Warto podkreślić, że od 1996 roku Rusinek był także sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

-Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej powtórki z języka polskiego. ?Z czego składa się wiersz??- padło pytanie od naszego gościa. Milusińscy po bitwie z rymami, epitetami, sylabami oraz rytmem w wierszach ?Kwiaciarki? czy ?Jaskiniowec? odnieśli – na co pan Michał Rusinek również zwrócił uwagę –  zwycięstwo – opowiada Paulina Dukat z trzcianeckiej biblioteki.

Następnie wspólnymi siłami dzieci rzucały przymiotnikami, które miały posłużyć do przygotownego przez pisarza opowiadania. Jak na tamten moment, bez tytułu, W sali zrobiło się gwarno i atmosfera stała się jeszcze bardziej radosna. ?Książka bez obrazków? przedstawiona przez pana Michała była dopełnieniem całego spotkania. Po zdjęciach i autografach nadszedł czas na podziękowania i pożegnanie.

Paulina Dukat: -Dziękujemy panu Michałowi Rusinkowi za poświęcony czas oraz za wspaniałe spotkanie, które z pewnością stało się dla dzieci zachętą, aby sięgać po książki.

(Red.)

 Fot. BPiCK Trzcianka