Kajakarze posprzątali Gwdę

Piła Wydarzenia

PIŁA. Integrowali się, a przy okazji oczyścili Gwdę ze śmieci. Wczoraj kajakarze z Klubu Kajakowego PTTK GWDA w Pile pokonali 9-kilometrowy odcinek rzeki, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Efekt? Satysfakcja, szeroki uśmiech i…60 worków śmieci. 

Joanna Piotrowska, prezes PTTK Gwda: -Sprzątaliśmy Gwdę od przystanku Gordaliny na Zielonej Dolinie do mostu na obwodnicy K11 poniżej Piły. Na wodę wypłynęło 14 kajaków. Wszyscy uczestnicy byli zaopatrzeni w chwytacze, worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe. Z wyznaczonych punktów samochód Altvatera na bieżąco odbierał śmieci. Na odcinku 9 km zebrano około 60 (!) worków śmieci, oraz wiele innych przedmiotów (kosze, beczki, telewizor itp?) nie mieszczących się w workach. Uczestników zszokowała zarówno ilość, jak i różnorodność zebranych śmieci. To przerażające, co ludzie wyrzucają, nie patrząc, że w ten sposób niszczą sami sobie swoje środowisko. Apelujemy: wypoczywając na łonie natury bądźmy świadomi, że otaczająca nas przyroda nie została nam dana raz na zawsze. Korzystajmy we właściwy sposób z tego dobrodziejstwa. W myśl zasady turystycznej ? zostaw miejsce, w którym przebywałeś w takim stanie, w jakim chciałbyś je zastać.

Spływ zakończył się spotkaniem przy ognisku i grochówce.

-Ta akcja przyniosła nam ogromną satysfakcję, że mogliśmy przyczynić się do poprawy estetyki naszego pięknego miasta. Postanowiliśmy, że podobne działanie podejmiemy za rok wpisując je na stałe do kalendarza imprez turystycznych – dodaje Joanna Piotrwska.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Piły, Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Pile i Altvatera Piła. Organizacji podjęli się członkowie Klubu: Teresa Kasior, Feliks Brzeziński i Eugeniusz Piotrowski.

(Red.)

 Fot. https://photos.google.com/share (J. Góral)