Spotkanie burmistrza z sołtysami

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA. W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie burmistrza z trzcianeckimi sołtysami. W spotkaniu uczestniczyła Maria Małgorzata Janyska, Poseł na Sejm RP, która przyjechała do Trzcianki z życzeniami noworocznymi.
Pani poseł rozdała poradniki sołeckie na 2022 r. Sołtysi mieli możliwość poruszyć nurtujące ich tematy z przedstawicielem Parlamentu.
W kolejnej części omówiono bieżące sprawy organizacyjne, terminy zebrań wiejskich oraz przedstawiono nowych opiekunów sołectw, wyznaczonych zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Nr 5/2022 w sprawie wskazania pracowników Urzędu Miejskiego Trzcianki do współpracy z sołtysami. Ponadto, burmistrz poinformował o możliwości wzięcia udziału w konkursach i pozyskaniu dodatkowych funduszy dla sołectw oraz o podjęciu współpracy z Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupą Działania.
Oprócz omówienia spraw bieżących, burmistrz Krzysztof W. Jaworski wraz z poseł Marią Małgorzatą Janyską wręczyli nagrody i wyróżnienia sołectwom za udział w konkursie „Świąteczny Czas 2021”.
  • źródło: Miasto i Gmina Trzcianka