Spotkanie z paraolimpijką Justyną Franieczek

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Wiceprezydent Beata Dudzińska spotkała się z paraolimpijką Justyną Franieczek, jedyną członkinią kadry narodowej z Piły, która wzięła udział w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio 2021.

Zawodniczka Gwardii Piła trenowana przez Romana Marciniaka oraz Kamila Całka wróciła z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, gdzie reprezentowała Piłę, osiągając życiowy sukces poprzez awans do Finału Igrzysk Paraolimpijskich zajmując ostatecznie wspaniałe 5 miejsce w biegu na 400 m. w kategorii T-20.

Wiceprezydent Beata Dudzińska spotkała się z paraolimpijką Justyną Franieczek, członkiem sztabu Kamilem Całkiem oraz prezesem klubu Start Skrzatusz Januszem Dróżdżem.

Ponadto Justyna Franieczek zwyciężyła w Lotto Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym – stadion Śląski w Chorzowie w swoim finałowym biegu na 100 m. W zawodach wzięło udział 16 mistrzów olimpijskich, 41 medalistów Igrzysk Olimpijskich i 72 medalistów Mistrzostw Świata i Europy w tym nasi mistrzowie olimpijscy z Tokio. Gratulujemy zawodniczce reprezentującej nasze miasto i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych startach.

(pila.pl)