SPOTKANIE ZE STUDENTAMI ANS W PILE

Edukacja Najnowsze Piła

PIŁA. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili studentów kierunku „kryminalistyka z kryminologią”, aby przedstawić jak wygląda służba w Policji oraz jakie są aktualne warunki rekrutacji.

Na mocy porozumienia i współpracy Komendy Powiatowej Policji w Pile z Akademią Nauk Stosowanych studenci mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszami pilskiej jednostki. Dzisiejsze zajęcia poświęcone były tematyce służby w Policji. Studenci mogli dowiedzieć się ze szczegółami jak wygląda cały proces rekrutacji od momentu złożenia dokumentów do pierwszej służbowej odprawy.

Na początku profilaktyk pilskiej jednostki wspólnie z oficerem prasowym przybliżyli strukturę pilskiej jednostki, wykonywane zadania przez poszczególne wydziały oraz specjalistyczne komórki. Opowiedzieli również z praktycznego punktu widzenia jak wygląda codzienna służba w Policji. Proces rekrutacji oraz jej szczegółowe warunki przybliżyła podkom. Magdalena Gładka – Zastępca Naczelnika Wydziału Ogólnego. W spotkaniu uczestniczyła również Izabela Tokarska – psycholog Zespołu Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która odpowiedziała na wiele pytań oraz wyjaśniła jak przeprowadzane jest badanie psychologiczne podczas rekrutacji.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Kilkoro z nich zadeklarowało chęć udziału w procesie rekrutacji i wstąpienia w szeregi Policji. Cieszymy się, że spotkanie dało odpowiedź na wiele pytań, pomogło rozwiać wątpliwości, a także skłoniło studentów do rozpoczęcia służby w naszej formacji.

st. sierż. Wojciech Zeszot