SPRAWCA NAPADÓW NA STACJE BENZYNOWE ZATRZYMANY

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Pilscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który trzykrotnie groził pracownikom stacji benzynowych użyciem noża i żądał wydania pieniędzy. Dodatkowo przy mężczyźnie policjanci znaleźli amfetaminę. 29- latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Początek sprawy sięga lutego bieżącego roku. Wtedy, nad ranem zamaskowany mężczyzna wszedł do jednej z pilskich stacji paliw. Następnie wyciągnął nóż, zaczął grozić pracownicy, a ostatecznie zażądał wydania pieniędzy z kasy. Sprawca zabrał około dwóch tysięcy złotych i odszedł szybkim krokiem w kierunku pobliskiego lasu. Podobna sytuacja na terenie naszego miasta powtórzyła się jeszcze dwukrotnie. Na szczęście żadnemu pracownikowi stacji nic się nie stało.

Od miesięcy pilscy kryminalni prowadzili zintensyfikowane działania i wykonali wiele czynności polegających między innymi na analizie nagrań z kamer monitoringów. Poczynione ustalenia pozwoliły początkowo nakreślić rysopis sprawcy, a następnie ustalić jego dane personalne. Mężczyzna w obawie przed odpowiedzialnością za swoje czyny opuścił miejsce zamieszkania, co nie przeszkodziło policjantom, którzy zatrzymali go tuż za Piłą. Dodatkowo w trakcie przeszukania przy 29- latku znaleziono amfetaminę.

Decyzją Sąd Rejonowego w Pile mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. Magdalena Mróz