SPRAWCA USZKODZENIA CIAŁA ZATRZYMANY

Chodzież Interwencje Na sygnale Wydarzenia

Dyżurny chodzieskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w okolicach promenady jeziora Miejskiego nieznany sprawca dotkliwie pobił przechodnia, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Z ustaleń policjantów, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia wynikało, że idący promenadą 36-letni mężczyzna zwrócił uwagę grupie młodych osób, aby nie skakali po ławkach, na co jeden z nich zareagował bardzo agresywnie i zaczął biec w kierunku interweniującego. 36-latek zaczął uciekać, jednak w pewnym momencie stracił równowagę i upadł na ziemie. Napastnik podbiegł do niego i zaczął go bić i kopać po głowie. Po całym zdarzeniu sprawca wraz z całą grupą osób oddalili się z miejsca zdarzenia. Natomiast pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala w Chodzieży, gdzie stwierdzono, że doznał ciężkich obrażeń, w tym złamania w okolicy żuchwy.

Do działań natychmiast włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego chodzieskiej jednostki. Policjanci potrzebowali niespełna 48 godzin, aby ustalić personalia sprawcy zdarzenia, a następnie go zatrzymać. Okazał się nim 17 letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w związku z występkiem o charakterze chuligańskim. Za popełniony czyn 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chodzież