Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
Policjanci Posterunku Policji w Człopie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do pomieszczeń biurowych jednej z firm. Łupem padły pieniądze w kwocie 1000 złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.
Kiedy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednej z firm funkcjonującej na terenie gminy Człopa od razu zajęli się sprawą i typowaniem sprawców. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do włamania doszło nocą, a sprawcy weszli do wnętrza budynku po uprzednim wyważeniu drzwi wejściowych. Okazało się, że z pomieszczenia biurowego dokonali oni kradzieży pieniędzy znajdujących się w szufladzie biurka w kwocie 1000 złotych. Już na drugi dzień po zdarzeniu policjanci ustalili sprawców włamania. 46 i 47 latek zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Ze skradzionych pieniędzy zdążyli wydać 200 złotych. Jak wyjaśnili podczas
przesłuchania, pieniądze wydali na alkohol i żywność. Pozostałą część pieniędzy stróże prawa odzyskali. Obaj podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
  • KPP Wałcz, Asp. Beata Budzyń
  • fot. iStock